Przemysław Brzdąk

adwokat

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed vehicula mi sit amet tellus feugiat; a tempor ligula cursus. Phasellus euismod arcu id finibus aliquam!
[Więcej >>>]

Emergency button

Po co mi ten wzór

Przemysław Brzdąk07 grudnia 2017Komentarze (0)

Będzie już ponad 35 lat z okładem, gdy w pewnym słynnym filmie, pada istotne, egzystencjalne pytanie: „Na kiego wała nam samolot?”

Z podobnym pytaniem, zmierzał się już od kilku tygodni James Wzorowy.

Niedawno rozpoczął on swój nowy biznes – produkcję kieszonkowych detektorów niewierności, które już od momentu, gdy trafiły do sklepów, stały się rynkowym hitem. Wszyscy je chcieli mieć, a to zazdrośni mężowie, a to żony nie ufające zapewnieniom małżonków, że ich późne powroty z pracy do domu są spowodowane tylko i wyłącznie olbrzymim nawałem pracy.

James, co oczywiste cieszył się ze sprzedażowego sukcesu. Liczył kasę i myślał o kolejnych wynalazkach.

Jego spokój i samozadowolenie zakłócał tylko jeden, powracający jak bumerang głos. Głos, który usłyszał tydzień po pojawieniu się pierwszych detektorów na półkach sklepowych.

Głos ten, był głosem jego bliskiego przyjaciela, który podczas jednego z przyjacielskich spotkań zapytał Jamesa:

– Stary, czy zabezpieczyłeś swój produkt pod względem prawnym?

Czy postarałeś się o odpowiednie patenty, prawa ochronne na znaki towarowe i wzory przemysłowe? Czy masz zawarte umowy z twórcami, którzy opracowali wygląd detektora i znaczek, który ludzie kojarzą z twoim produktem?

– Nie, a na kiego…, zapytał James – posługując się cytatem ze znanego filmu.

– Dla własnego spokoju, bezpieczeństwa i komfortu, a przede wszystkim – dla pieniędzy – odpowiedział przyjaciel cytując innego klasyka.

Od tej rozmowy James, nieco utracił swój animusz i zaczął wzrastać w nim niepokój. Po pewnym czasie na samo słowo patent, czy wzór, nawet nie przemysłowy, zaczął reagować nerwowym drżeniem rąk i nóg…

W końcu uznał, że dalsze odwlekanie nie ma sensu, pora coś z tym zrobić. Chwycił za słuchawkę telefonu i nerwowo wybrał znany  numer….

– Kancelaria adwokacka, słucham, w czym mogę Panu pomóc – zabrzmiał miły głos z drugiej strony, James poczuł, że strach zaczyna powoli go opuszczać…

*****

Drogi czytelniku,

to mój pierwszy wpis. Wpis wprowadzający, chcę Ci przedstawić w nim pewnego biznesmena, który, być może podobnie jak Ty musi zmierzyć się w swej działalności nie tylko z wyzwaniami rynku i konkurencji, z urzędami i kontrolami, ale też z koniecznością stawienia czoła zagadnieniom, które noszą wdzięczną nazwę Prawa Własności Intelektualnej.

Moim celem jest prowadzić Cię, za pośrednictwem mojego bohatera, przez ten ciekawy, lecz skomplikowany Świat, koncentrując się przede wszystkim na zagadnieniach związanych ze wzorami przemysłowymi i ich ochroną.

Mam nadzieję, że lektura tego bloga będzie dla Ciebie tak samo przyjemna, jak dla mnie jego pisanie.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Następny wpis: